پهلوان عباس زندی در گذشت


 
جزئیات خبر >اخبار و تازه ها - جزئیات اخبار
 تاریخ 1396/08/08          ساعت 10:56:46      گروه خبری  اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای
 
پهلوان عباس زندی در گذشت
 
 
 

پهلوان ایران در سالهای 1328و 1333و 1334و 1335 و دارنده مدال‌های طلای جهان و بازی‌های آسیایی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران پس از ماه‌ها بیماری دارفانی را وداع گفت.

به‌ گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی وزورخانه ای، پهلوان عباس زندی، دارنده مدال طلای جهان در سال ۱۹۵۴، طلای بازی‌های آسیایی در سال ۱۹۵۸ و سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران در المپیک‌های ۱۹۶۴ توکیو و ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی صبح امروز (دوشنبه) پس از ماه‌ها بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

علی زندی فرزند پهلوان عباس زندی با اعلام این خبر، اظهار کرد: پدرم ساعت ۷:۳۰ صبح امروز در منزل دچار افت فشار شد و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وی درباره زمان مراسم تشییع آن مرحوم، گفت‌: قرار است فردا (سه‌شنبه) ساعت ۹ صبح مراسم از ورزشگاه شیرودی به سمت بهشت زهرا (س) برگزار شود.

پهلوان عباس زندی، قهرمان چهار دوره کشور متولد ۱۳ خرداد ماه ۱۳۰۹ بود. وی با ۱۹ سال سن در سال ۱۳۲۸ برای نخستین بار عنوان پهلوانی ایران را به دست آورد و موفق شد جوان‌ترین پهلوان‌ ایران لقب بگیرد.

فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای درگذشت این پهلوان و قهرمان پرافتخار ورزش ایران را به خانواده و دوستانش تسلیت می‌گوید و برای آن مرحوم از درگاه الهی علو درجات را مسئلت دارد.

 
 
 
   
/ 1 نظر / 99 بازدید