پهلوان شهید سعید طوقانی

 

 

 

 

به بهانه سالگرد شهادت پهلوان سعید طوقانی

22 اسفند ماه، یاد و خاطره شهید پهلوان سعید طوقانی را گرامی می داریم.

سعید در چرخش روزگار و در اوج نقطه انسانیت از حرکت باز ایستاد. دانش و قهرمانی هر دو در مقابلش زانو زدند و معنای خود را گدایی کردند . نوجوان پانزده ساله ای که از تمامی مسافرتها، کاپها، مدالها و ... گذشت. راه جهاد فی سبیل الله را برگزید و رفت تا در عرش چرخ بزند.

آری ! چرخیدن سعید، دیدنی بود و علیرغم سن کمی که داشت ' سه پا ' را پهلوانی می زد. چند چشمه مختصر و مفید با دومیل، بازی می کرد و با قرار دادن میل ها به روی شانه هایش می چرخید . به زیبایی پا می زد و دستی هم بر ضرب داشت.

وی به عنوان یک بسیجی داوطلب، سه بار عازم جبهه شد که با 15 سال سن در 1363 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و بزرگترین درس فتوت و هدف غایی پهلوانی را با شهادتش در جبهه عشق نزد جامعه ورزش باستانی به یادگار گذاشت . سعید در واقع با انتخاب ایثار در راه اسلام، ایران، مردم و رهبرش بهترین بهره را از فضای روحانی زورخانه گرفت و جایگاهی والاتر از پهلوانان گذشته را به خود اختصاص داد.

چه زیبا به دیار معبود شتافت و با خط زیبا وصیت نامه خود را برای دانش آموزان و شیفتگان راه شهدا به امانت گذاشت و بر روی آن نوشت : دوست دارم که پیرو سالار شهیدان و سرور آزادگان حسین بن علی (ع) باشم و انشاالله به این آرزویم که ادامه خط برادران عزیرم بود و رضای خدا و امام زمان (عج) و امام امت در آن است برسم. کاری نکنید که لیاقت یاوری امام زمان (عج) را از دست بدهید. تا می توانید مراقب و محاسب اعمال و احوال خودتان باشید. و خود را در محضر خدا حس کنید که اگر شما او را نمی بینید او شما را می بیند .

رئوف و رحیم، قادر و قهار است و حلم و صبر او شما را جری و جهول نکند .

یادش گرامی و راهش مستدام باد .

 منبع : سایت فدراسیون پهلوانی

/ 0 نظر / 38 بازدید