اهدای نماد پهلوانی به شهریار فوتبال ایران

توسط رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای

اهدای نماد پهلوانی به شهر«یار» فوتبال ایران

القاب ستاره های فوتبالی که توسط برخی رسانه ها انتخاب،بزرگ نمایی و تبلیغ می شود،وقتی درجامعه بامفهوم واقعی واژه ها عینیت و سنخیتی ندارد ، معمولا عنوانی عبث و ناکارآمد تلقی می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، اما براستی واژه شهر"یار" برازنده علی دایی است که واژه یاری را به عینه در رفع مصائب فردی آحاد ملت صرف نموده است .

علی دایی اسطوره فوتبال کشور هم اکنون در مواجهه با زلزله اخیر استان کرمانشاه همچون گذشته بعنوان ستون و خیمه اتحاد و همبستگی ملی،درکنار دیگر ورزشکاران و چهره های محبوب و سرشناس جامعه در جهت کاهش آلام مصیبت دیدگان در حال نقش آفرینی است .

علی دایی، پوریای ولی نیست. جوانمرد قصاب هم نیست و مقایسه او با پهلوان تختی هم بیهوده است. علی دایی، علی دایی است. درظرف مکانی و زمانی خود.

او نیز برای جاودانه شدن نیازمند گذر از بسترهای اجتماعی متعددی است که درآن مورد ارزیابی قرار می گیرد و عیارش سنجیده می شود. کارنامه قبولی او هم اکنون با مهر و امضای پیر و جوان،فقیر و غنی ، عاقل و بالغ تایید و تصدیق شده است.

او شاگرد مکتب راستین فوتبال است و در تعامل فیمابین فوتبال و مسئولیت های اجتماعی دین خود را به فوتبال ادا کرده است.

مایه افتخار و مباهات جامعه بزرگ ورزش ایران است که شهریاری اینچنینی عنوان مربی فوتبال را به دوش می کشد و الگو و سرمشق مربیان جوان کشور می باشد . امیدواریم ایزد متعال در ادامه راه و طریقت نیکویش همراه و پشتیبان طلایه دار و پرچمدار خصلت های نیکوی پهلوانی، اجتماعی و مردمی باشد.

بر همین اساس، برگزار کنندگان سومین دوره مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری (معلم اخلاق فوتبال ایران) از علی دایی توسط مجتبی جوهری (رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای) با اهدای نماد و شال مروج پهلوانی تقدیر کردند.

در این همایش چهره های شاخصی مانند علی دایی، حسین فرکی، حمید استیلی، مهدی مناجاتی، حمید جاسمیان، حمید علیدوستی، حسن حبیبی، فرشاد پیوس، احمد سجادی، رضا درویش، محمد احسانی، نادر فریادشیران، ناصر فریادشیران، عبدالحمید احمدی، ناصر ابراهیمی، فرامرز ظلی، علی خسروی، عزیزالله محمدی،بهرام میرشیبانی، عباس هاشم پور، برهام میرشیبانی و رضا وطنخواه حضور داشتند.

برگزار کنندگان این مراسم با اهدای تابلو فرش منقش به چهره علی دایی، نماد و شال مروج پهلوانی از اقدامات انساندوستانه شهریار فوتبال ایران و اقای گل جهان توسط رییس فدراسیون پهللوانی و زورخانه ای که دبیر ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی کشور نیز می باشد تقدیر به عمل آوردند.

 
 
 
 
/ 0 نظر / 88 بازدید