زورخانه توسلی تهران باز گشایی شد

 

 

زورخانه حاج جعفر توسلی با پیگیری های فدراسیون و هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان تهران و همکار ی های بی دریغ سازمان زیباسازی شهر تهران پس از مرمت و بازسازی بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در مراسمی ویژه زورخانه توسلی یکی از قدیمی ترین زورخانه های منطقه 12 تهران پس از مرمت و بهسازی، همزمان با آغاز جشن های انقلاب اسلامی و ایام مبارک دهه فجر در عصرگاه 12 بهمن سالجاری با حضور فرهاد طلوع کیان (رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای)، حمیدرضا اعرابی (دبیر فدراسیون)، علی اسدی دولابی (رییس هیئت تهران)، مسئولین شهرداری تهران، اعضای هیئت رییسه هیئت تهران، پیشکسوتان و اهالی و ورزشکاران آن محله بازگشایی شد.

رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: سهم حامیان ورزش زورخانه ای در قبال امور خیرخواهانه خود چیست؟ آیا آنانکه در روشن نگه داشتن چراغ این زورخانه ها که محلی برای ذکر و یاد خدا است بهره ای نمی برند؟ به حتم تا وقتی در این زورخانه ها که به عنوان مساجد ورزش از آن یاد می شود و در آن مرشدان و ورزشکاران ضمن بالابردن توان جسمی با توسل به ائمه اطهار (ع) می پردازند حامیان ورزش پهلوانی و زورخانه ای نیز از ثواب این یادها و ذکرها بی بهره نخواهند ماند و این همچون پرونده ای باز در اعمالشان خواهند ماند.

شایان ذکر است: تجلیل فرهاد طلوع کیان از مسئولین شهرداری تهران با اهدای لوح سپاس بخشی از برنامه های این مراسم بود .

خاطر نشان می گردد: این زورخانه در سال های اخیر دچار مشکلات بیشماری بود که آن را غیر قابل استفاده کرده و سازمان زیباسازی شهرداری تهران با تخریب کف و سنگ جداره دیوار و نوسازی سیم کشی فرسوده ساختمان ، نوسازی سیستم لوله کشی آب، فاضلاب و گاز ساختمان و تخریب و بازسازی راه پله طبقه بالا ،سنگکاری جداره دیوار و دور گود، رختکن، راه پله و سرویس بهداشتی، گچکاری و نازک کاری دیوار های ساختمان و موزاییک کاری کف، تعویض پنجره ها، اجرای پی وی سی دیوارها و اجرای سقف کاذب، نصب دیوارکوب، نصب شیرآلات، نصب فن، ساخت سکو فلزی (نیمکت)، نصب موکت کف و نصب کفپوش توانست امکان استفاده مجدد از آن زورخانه را فراهم کند.

                                       

 

/ 0 نظر / 37 بازدید